Projekty spoločenskej zopovednosti 

"Lepšia práca, lepší život' – to je naša vízia

Ako globálny tím, pozostávajúci z 32,000 kolegov, sme zanietení vo svojom poslaní zlepšovať pracovné prostredie. Každoročne meníme život viac ako 3 miliónom ľudí a ich rodinám - mladým ľuďom, absolventom i skúseným pracovníkom - dávajúc im zamestnanie v širokej škále priemyselných odvetví.  Podporujeme tak veľké korporácie ako aj malé rodinné podniky. Snažíme sa o to, aby naši klienti mali možnosť flexibilne sa vysporiadať s premenlivým ekonomickým prostredím.  

Čítajte viac tu 

Adecco Way to Work™

Way to WorkAdecco Way to WorkTM je globálny projekt, ktorého cieľom je inšpirovať a povzbudiť predovšetkým mladú generáciu - absolventov stredných a vysokých škôl. Práve táto skupina ľudí je vystavená ťažkému nedostatku pracovných príležitostí a v našich rukách je preto zodpovednosť ako i schopnosť pomôcť im - či je to trénovaním ich „soft and hard skills“, usmernením na pracovnom trhu práce, nájdením pracovného miesta apod. Poradíme im a podporíme ich krátkym „workshopom“ – tipy a triky pre kariéru (CV, motivačný list, sprievodný list, priebeh pohovoru apod.).

Súčasťou tohto projektu sú:

Adecco Street Day 17. marca - kolegovia z Adecco sú Vám špeciálne v tento deň k dispozícii na našich pobočkách v Bratislave, v Žiline a v Košiciach, s cieľom zlepšiť skóre mladých ľudí na pohovoroch u zamestnávateľov. Personalisti nezamestnaným poradia, ako sa prezentovať u zamestnávateľa, ako správne napísať životopis či motivačný list.

Adecco CEO for one Month - Adecco pripravilo jedinečnú príležitosť pre mladých ľudí stať sa na jeden mesiac generálnym riaditeľom spoločnosti Adecco na Slovensku, príp. úspešný kandidát sa môže stať aj pravou rukou globálneho Adecco CEO Alaina Dehaze. Kampaň je zahájená od 1. marca, kedy každá Adecco krajina vyberie spomedzi uchádzačov jedného kandidáta, ktorý strávi jeden mesiac (júl) na pozícii konateľa spoločnosti v krajine, odkiaľ pochádza (v našom prípade Adecco Slovakia). Na záver budú vybraní kandidáti do Boothcamp-u,  a jeden z nich sa stane globálnym CEO spoločnosti Adecco Group na dobu jedného mesiaca. 
Prihlásiť sa môžete cez online registračný formulár na stránke www.adeccowaytowork.com. Čeká Vás tu test z angličtiny, test zručností, je potrebné nahrať svoj životopis a napísať motivačný list. Aplikácia sa uzavrie 15. apríla, a bude nasledovať výberové konanie. 

Adecco Experience Praktická skúsenosť je veľmi dôležitá a preto hľadáme spoluprácu s našimi partnermi, aby sme Vám, študentom, absolventom strednej či vysokej školy, mohli poskytnúť pracovnú stáž na minimálne jeden mesiac. V prípade záujmu posielajte Vaše životopisy spolu s motivačným listom na: experience.sk@adecco.com

Viac informácii nájdete na Adecco Way to Work™

Win4Youth

Win4YouthWin4Youth je projekt, ktorý je internou iniciatívou všetkých Adecco zamestnancov na celom svete. Je to jeden zo strategických pilierov našej spoločenskej zodpovednosti (Corporate Social Responsibility), ktorý vyzýva Adecco kolegov ako aj našich klientov ku športovej aktivite a tak ku finančnému príspevku a k pomoci druhým. Tento projekt odštartoval v roku 2010 a stále sa teší veľkej pozornosti. Výnimočnosť tohto projektu možno posúdiť aj podľa mien, ktoré sú s týmto projektom spojené – Kim Clijsters, Eddie Merckx, Marc Herremans, Florence Gravellier, Alex Zanardi či Nicola Spiirig.

V roku 2016 oslavujeme 7. výročie projektu W4Y, kedy hlavným cieľom je dosiahnuť 3,500,000 kilometrov v športovej disciplíne triatlon. Ak sa nám podarí tento cieľ dosiahnuť,  Adecco venuje na charitatívne účely určitú finančnú sumu vo vopred vybraných krajinách: Brazília, Kolumbia, Grécko, Maďarsko, Srbsko a Slovensko

Čítajte viac tu Win4Youth 

Athlete Career Programme

Athlete career programVďaka spolupráci so Slovenským olympijským výborom spoločnosť Adecco úspešne odštartovala kariérny program pre športovcov na Slovensku – IOC Athlete career program. Cieľom tohto programu, ktorý od roku 2005 úspešne podporuje aj Medzinárodný olympijský výbor, je poskytnúť pomoc pri rozvoji profesionálnej kariéry športovcov a zároveň zvýšiť ich šance uspieť na trhu práce. Na strane druhej podnietiť u zamestnávateľov záujem spolupracovať s ľuďmi disponujúcimi jedinečnými vlastnosťami a kvalitami. Praktická realizácia seminárov pre športovcov spočíva napríklad v pomoci pri zostavovaní CV, v kompletnej príprave na bežný pracovný pohovor, v budovaní kontaktov (networking), až po úspešné predstavenie kandidáta-športovca budúcemu zamestnávateľovi.

Pre viac informácií kontaktujte acp@adecco.sk