Prečo osloviť pri hľadaní práce personálnu agentúru?

Prinášame Vám pár dôvodov, prečo by ste mali pri hľadaní práce o pomoc požiadať personálnu agentúru.

Rýchlejšie sa zorientujete vo svete práce.

V dnešnej dobe kde ponuka práce prevyšuje počet potenciálnych kandidátov a hovoríme teda o trhu zamestnancov – je dobré vedieť si správne vybrať. Pracovné ponuky na nás „útočia“ z každého média, sme priamo oslovovaní, prípadne nie sme na 100% spokojní v súčasnom zamestnaní a zvažujeme zmenu. Ako sa najlepšie zorientovať v mori pracovných ponúk a ako odhaliť či firma nesľubuje viac, ako v realite ponúka? V tomto prípade môže pomôcť, ak využijete spoluprácu s personálnou agentúrou. Pridaná hodnota personálnej agentúry pre kandidáta by mala spočívať v tom, že mu má ponúknuť lepšiu šancu zamestnať sa a vybrať preňho toho najlepšieho zamestnávateľa.

Skúsení konzultanti tu budú pre Vás počas celého náborového procesu.

Konzultanti majú k dispozícii omnoho viac informácii, ako sa vie uchádzač dozvedieť z voľne dostupných zdrojov. Taktiež, v niektorých prípadoch, agentúry ponúkajú exkluzívne pozície, ku ktorým sa inou cestou nedostanete. Po pohovore s uchádzačom konzultant oslovuje kandidáta s relevantnými ponukami, ktoré spĺňajú jeho požiadavky/zodpovedajú jeho profilu, ako aj zohľadňuje naše poznatky o kultúre/vízii spoločnosti s predstavou kandidáta. Pripravuje uchádzača na pohovor u klienta, a teda takýto kandidát by v porovnaní s kandidátom, ktorý sa hlási „priamo“  – mal mať výhodu, pretože vie, čo ho čaká. Konzultant navyše asistuje pri získavaní spätnej väzby od klienta, prípadne pomáha pri negociácii finálnej ponuky.

Pridaná hodnota pre kandidáta v kocke: ⇓

⇒ Profesionálne spoločnosti si za túto službu od kandidátov neúčtujú žiadne poplatky, ako aj nemá tento proces žiadny vplyv na budúcu mzdu kandidáta.

 

19. júla 2022 | Adecco Slovakia

Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.